Waupaca Boatride Volleyball Tournament US Open Grass Volleyball
HOME           TOURNAMENT INFO           REGISTRATION           CAMPING/LODGING           PHOTOS           OTHER TOURNAMENTS           SHOP           CONTACT
Waupaca Boatride Volleyball Tournament - Mens Open Triples Champs 2015
Tournament Information Registration
Entertainment Camping/Lodging
Waupaca Boatride Volleyball Tournament
Past Winners

2017 Brighton Acres - Oshkosh, WI
2017 Mens Triples Open
1. Jeff Thomas, Travis Hudson, Kyle Radde, Nate Sederberg, Sun Prairie, WI
2. Jacob Hillman, Zacarias Ripoll-Cid, Elnis Palomino, Bristol, CT
3. Nick Laffin, Reese Devilbiss, Maxime Hervoir, Columbus, OH
3. Ryan Chinnici, Cory Chinnici, Benjamin Chinnici, Quakertown, PA

2017 Mens Triples AA
1. Jason McCown, Joe Davidson, Quin Krisik, Bloomingdale, IL
2. David Pautz, Jake Ahnert, Rick Kreiter, Neenah, WI
3. Chris Flood, Adam Lepold, Greg Duma, Madison, WI
3. Bill Meidenbauer, Conor Eaton, Joe Julkowski, Scott Siwicki, Chicago, IL

2017 Mens Triples A
1. Will Norton, Caleb Norton, Hunter Sade, TJ Morris, Cedar Rapids, IA
2. Raymond Kraus, Kevin Messer, Jake Braceros, Elk Grove Village, IL
3. Jake Boys, Dave Kolb, Ethan Grefsrud, Eden Prairie, MN
3. David Schweitzer, Trevor Weimer, Danny Wittke, Grayslake, IL

2017 Mens Triples BB
1. Tom Mettler, Paul Nagel, Randy Weich, Adam Kuntz, Sioux Falls, SD
2. Trey Newsom, Jed Smith, James Bequette, Fayette, AL
3. Mike Schneck, T.J. Dooley, Tom Stendel, Middleton, WI
3. Matthew Kleive, Tyler Bird, Jace Holm, Minneapolis, MN

2017 Mens Triples B
1. Joel Kulesa, Jarrod Kulesa, Ryan Grimm, Eau Claire, WI
2. Andre Glass, JD Shaw, Ivan Resendiz, Fitchburg, WI
3. Adam Marohl, Troy Czarapata, Peyton Czarapata, Shawano, WI
3. Nathan Parks, Noah Smith, Horace Gracie, Watertown, WI

2017 Mens Triples Masters
1. Joshua Johnson, David Klundt, Nick Berens, Appleton, WI
2. Hans Dykema, Chad Germann, TJ Canham, Brandon Hutchinson, Mequon, WI
3. Nathan Minor, Jeff Hink, Rob Riesch, Dousman, WI
3. Marty Matthias, Justin Schnor, Nate Lahm, Kaukauna, WI

2017 Womens Triples Open
1. Ellie Duffy, Cassie Haag, Sadie Kessler, Plymouth, MN
2. Tara Newton, Bryn Kehoe, Courtney Jungnickle, Amy Reichel, Chicago, IL
3. Amy Opsal, Erienne Lauersdorf, Kayla Koenecke, Minneapolis, MN
3. Catherine Mayer, Elizabeth Koberstein, Hope Werch, Mt Pleasant, WI

2017 Womens Triples AA
1. Hanya Minta, Dana Knudsen, Sam Sullivan, Bloomington, MN
2. Adrianna Nora, Emily Mcdonough, Kasey Williams, Stillwater, MN
3. Lara Rausch, Sabrina Scifres, Kathleen OConnor, Deanna Sanchez, Gurnee, IL
3. Melissa Hillebrand, Kristy Bourquin, JoLyn Owen, Madison, WI

2017 Womens Triples A
1. Carrie Fisher, Katie Habeck, Kelsey Brandl, Lake Elmo, MN
2. Alexis Hartman, Gabby Thomas, Marie Krengel, Kronenwetter, WI
3. Erica Handley, Morgan Bohl, Korbyn Ross, Rosemount, MN
3. Julie Vancura, Erin Erickson, Emma Mladek Bryant, Barnesville, MN

2017 Womens Triples BB
1. Megan Nieman, Jesicah Ruffin, Lindsay Scott, Coralville, IA
2. Michele Waisganis, Brittany Schumacher, Beth Annoni, Edina, MN
3. Krissy Kiekhaefer, Bree Wagner, Shauna Fruzen, Manitowoc, WI
3. Renee Vandenheuvel, Ashley Herriges, Emily Allard, Oshkosh, WI

2017 Womens Triples B
1. Michelle Garrison, Terri Morris, Becca Bell, Cedar Rapids, IA
2. Laura Neubert, Michaela Brocker, Lauren DeShaney, Appleton, WI
3. Kaylyn Kenkel, Jessica Zimmerman, Kirsten Davis, Verona, WI
3. Amanda Losinski, Megan Wylie, Kim Schneider, Franklin, WI

2017 Womens Triples Masters
1. Melanie Leet, Darlene Crombie, Angela Oehler, Krista Hofman, Oshkosh, WI
2. Kate Wiedel, Erika Schnor, Shana Blackman, Grendale, WI

2017 Friday Coed Quads A
1. Greg Ratzburg, Eric Schweiner, Julia Doyle, Emily McDonough, Pewaukee, WI
2. AJ Moriarty, Tommy Moriarty, Cat Mayer, Tonya Pheifer, Appleton, WI
3. Kylie Wilks, Mike Kawa, Sarah House, Mike Michelau, Union Grove, WI
3. Rachel Aumann, Kimmy Bentfield, Relyea Speller, Bob Hall, Racine, WI

2017 Friday Coed Quads BB
1. Anthony Adams, Kaitlin Adams, Brett Tester, Anna Zyvoloski, Lakeville, MN
2. Kate Langfeldt, Chuck Langfeldt, Jon Schwier, Brie Groskreutz, Middleton, WI
3. Travis Eichner, Dan Paulson, Jessica Groh, Rhonda Richardson, Chippewa Falls, WI
3. Jill Oftedahl, David Kolb, Alex Mortimer, Anneka Graham Fallenstein, Stewartville, MN

2017 Friday Coed Quads B
1. Brett Schreiner, Brandon Faschingbauer, Becca Hoenisch, Grace Hoenisch, Menomonie, WI
2. Heather Winnan, Jordan Lechner, Randy Weich, Adam Kuntz, Sioux Falls, SD
3. Brian Gould, Stephanie Gould, Jimmy Bushlick, TBD, Colgate, WI
3.????

2017 Friday 14U Juniors Quads
1. Madison Tolzman, Lilly Lutz, Riley Hamilton, Brooke Porter, Hartland, WI
2. Makenzie Michael, Gwen Lawrynk, Brooke Bolwerk, Madeline Near, Sherwood, WI
3. Emilee Feder, Phoebe Kearns, Alayna Westenberg, Alek Voigt, Watertown, WI
3. ????

2017 Friday 16U Juniors Quads
1. Courtney Cahill, Halle Wolfe, Bailee Swanson, Alena Moldan, Woodbury, MN
2. Sophie Jensen, Claire Chier, Raechel Russo, Megan Piton, Oshkosh, WI
3. Emma Oelhafen, Maddy Pearson, Kalli Mau, Courtney Pearson, Appleton, WI
3. ????

2017 Friday 18U Juniors Quads
1. Jenna Dick, Amanda Kind, Hope Wissbroecker, Jenna Rombalski, Marathon, WI
2. Taylor Bubolz, Brittany Schaller, Sam Yancy, Addi Gerber, Howards Grove, WI
3. Emily Allard, Ahnika Vanden Boom, Lauren Carew, Anja Blija, Appleton, WI
3. Bryanna Moonen, Natalie Koke, Sydney Nienhaus, Kailey Mcllvaine, Franklin, WI

2017 Friday Mens Open Sand Doubles
1. Jasmin Cull, Marc Fornaciari, Toronto, Canada
2. Adam Gustafson, David Evans, Monee, IL
3. Erik Anderson, Clint Smith, Shoreview, MN
3. Tomas Goldsmith, Maksym Gladun

2017 Friday Mens A Sand Doubles
1. Hunter Sade, TJ Morris, Marion, IA
2. Will Craft, Scotty Adamczyk, Crete, IL
3. Travis Sukauskas, Jason Smith, Mandan, ND
3. Matt Penke, Cameron Tschannen, New Hope, MN

2017 Friday Womens Open Sand Doubles
1. Kristin Heldt, Maryna Samoday, Frankfort, IL
2. Amy Reichel, Courtney Jungnickel, Schaumburg, IL
3. Julie Kolinske, Leah Tenney, Big Bend, WI
3. Crystal Meadows, Kelsey Fautsch, Chandler, AZ

2017 Friday Womens A Sand Doubles
1. Rebekah Saugen, Trisha Huntosh, Chaska, MN
2. Nicole Bishop, Resi Ertler, Allston, MA
3. Andrea Sueker, Jill Johnson, Golden Valley, MN
3. Sydney Powell, Carly Troudt, Mankato, MN

2017 Friday Under 6' Sand Doubles
1. Patrick Bieser, Jason Zeleski, Milwaukee, WI
2. Dalton Miller, Ryan Decamp, River Falls, WI
3. Kyle Richards, Alex Lachance, Saint Charles, MO
3. Michael Wolle, Braden Saulsbury, Eagle Lake, MN

2017 Sunday Coed Reverse Quads
1. Kylie Wilks, Mike Michelau, Mike Kawa, Sarah House, Union Grove, WI
2. Rachel Aumann, Mike Smolinski, Ashley Genslak, Bob Hall, Racine, WI
3. Kelci Mader, Evan Berg, Jena Berg, Dave Doucette, Bristol, WI
3. Max Martin, Stephanie Martin, Tori Roesler, Quin Krisik, New Berlin, WI

2017 Sunday Coed Sand Doubles
1. Ryan Chinnici, MacKenzie Kleespies, Quakertown, PA
2. Tanya Literski, Frank Hanes, Ankeny, IA
3. Rudi Balich, Alejandro Aguirre, Chicago, IL
3. Erik Weidner, Sam Kersten, Lombard, IL

2017 Sunday 12U Girls Sand Doubles
1. Cordelia Kearns, Kallie Feder, Lake Mills, WI
2. Maya Wegand, Elise Checkalski, Kaukauna, WI

2017 Sunday 14U Girls Sand Doubles
1. Mackenzie Holzwart, Maddy Near, Elkhart Lake, WI
2. Grace Perret, Morgan Yenter, Green Bay, WI
3. Maia Johnson, Natalie Ring, Madison, WI
3. Grace Gilkay, Kendall Diedrick, Appleton, WI

2017 Sunday 16U Girls Sand Doubles
1. Rachel Aasby, Morgan Thiel, Oshkosh, WI
2. Saige Damrow, Myka Roethel, Howards Grove, WI
3. Leah Schlafman, Carolyn Popelka, Neenah, WI
3. Alisa Lee, Ilana Milos, Oshkosh, WI

2017 Sunday 18U Girls Sand Doubles
1. Brooke Andersen, Amanda Garvens, Waukesha, WI
2. Natalie Perrault, Tayler Alden, Oconomowoc, WI

2017 Sunday 18U Boys Sand Doubles
1. Michael Lemmens, Clay Martinson, Appleton, WI
2. Bradley Lauback, Alan Fullenkamp, Beavercreek, OH

2016 Brighton Acres - Oshkosh, WI
2016 Mens Triples Open
1. Chris Kozlarek, Dainis Berzins, Jasmin Cull, Mik Berzins, Chicago, IL
2. Adam VanOort, Brian Bomgren, Tim Bomgren, Ben Shamrokh, Mantorville, MN
3. Mick Perillo, Marc Fornaciari, Greg Petty, Ottawa Hills, OH
3. Blake Leeson, Mitch Beal, Nicolas Szerszen, Mequon, WI

2016 Mens Triples AA
1. Brandon Schmidt, Tommy Moriarty, AJ Moriarty, Kaukauna, WI
2. Jacob Dejno, Jeremy Dejno, Sam Miller, San Francisco, CA
3. Shane Reid, Ryan Omdoll, Aaron Uden, Oconomowoc, WI
3. David Schweitzer, Guillermo Garcia, Kyle Schwede, Grayslake, IL

2016 Mens Triples A
1. Tyler Wiedenhoeft, Jake Ahnert, Eddie Keesecker, Mequon, WI
2. Adam Landgraf, Mitch Lahmann, Sam Pedersen, Oshkosh, WI
3. Charlie Spry, Alex Coyne, Jeremy Royko, Barrington, IL
3. Brian Slania, Chris Brown, Jeff Dittman, Sun Prairie, WI

2016 Mens Triples BB
1. Adam Vlaj, Alex Luna, Clayton Bristow, Milwaukee, WI
2. Justin Brockman, Mark Holme, Mike Slaga, Connor Fortune, Mentors Heights, MN
3. Josh Yutzy, Dom Lang, Wade Oehmichen, Marshfield, WI
3. Will Norton, Caleb Norton, TJ Morris, Cedar Rapids, IA

2016 Mens Triples B
1. Alex Mitchell, Brock Peniata, Steven Hopkins, Johnny Hopkins, Pleasant Grove, UT
2. John Holler, Tad Tebockhorst, Joe Tebockhorst, Waterloo, IA
3. Bryan Abney, Kyle Forbes, Jake Witte, Cedar Rapids, IA
3. Mike Moe, Alex Moe, Dan Dresen, Dan Schwartz, Racine, WI

2016 Mens Triples Masters
1. Brad Siebold, Dan Tisler, Jay Hooper, Bob Busse, Green Bay, W
2. Jeff Vanden Heuvel, Guy DeShaney, Tim Harikkala, Oshkosh, WI

2016 Womens Triples Open
1. Tara Newton, Bryn Kehoe, Becka Gonyo, Courtney Jungnickle, Chicago, IL
2. Ellie Duffy, Cassie Haag, Brynja Thompson, St. Louis Park, MN
3. Melanie Behnke, Nele Barber, Rachel Aumann, Seymour, WI
3. Kara Lindstedt, Elizabeth Koberstein, Naomi Johnson, Cat Mayer, River Falls, WI

2016 Womens Triples AA
1. Kate Lange, Katie Ledwell, Devin Diedrich, Duluth, MN
2. Brooke Vandenbergh, Jennifer Lopez, Chrissy Knuth, Dilworth, MN
3. Katie Officer, Jess Groh, Laura Avena, Stratford, WI
3. Kate Langfeldt, Cayla Schroeder, Mallory Palmer, Middleton, WI

2016 Womens Triples A
1. Jessica Grill, Annie Goerdt, Kennedy Fabian, Minneapolis, MN
2. Laela Erickson, Kat Ladwig, Emma Bryant, Minneapolis, MN
3. Kelli Manning, Alissa Pulda, Rebecca Roembke, Racine, WI
3. Katy Massey, Whitney Evers, Erika Burr, Bartlett, IL

2016 Womens Triples BB
1. Taylor Dorsey, Adrianna Nora, Gina Pernacciaro, Ripon, WI
2. Erica Ortiz, Jessica Luka, Jenae Harner, Franklin Park, IL
3. Sarah Halls, Anna Squires, Courtney Carlson, Milwaukee, WI
3. Kelsey Matykowski, Kate Mikutowski, Dani Noble, Sun Prairie, WI

2016 Womens Triples B
1. Lisa Zilinsky, Becky Grzesiak, Emily Johnson, Wausau, WI
2. Jen Taylor, Tierney Lindner, Samantha Kolpek, Windsor, WI
3. Kaela Halvorson, Michelle Garrison, Terri Morris, Cedar Rapids, IA
3. Becky Peterson, Kirsten Peterson, Lisa Forseth, Waupaca, WI

2016 Womens Triples Masters
1. Melanie Leet, Resi Ertler, Amy Thomas, Oshkosh, WI
2. Melanie Siebold, Taryn Vaughn, Jane S, Green Bay, WI

2016 Friday Coed Quads A
1. Jackie Domecus, Gabriel Domecus, Alex Judkins, Ashley Malone, Vallejo, CA
2. Shawn Buermann, Julia Buermann, Lexi Alm, Mike Kulzer, Eagan, MN
3. Rebecca Fritz, Caitlen Foote, Joe Lencioni, Dan Dowjotas, Chicago, IL
3. Brandon Radloff, Shawn Radloff, Alexis Hartman, Rachel Aumann, Weston, WI

2016 Friday Coed Quads BB
1. Kate Langfeldt, Chuck Langfeldt, Brie Groskreutz, Jon Schwier, Middleton, WI
2. Jason Schultz, Beth Schultz, Josh Johnson, Barb Luera, Fond du Lac, WI
3. Jim Garman, Arnie Sadorf III, Sarah Wishau, Heather Mernitz, Milwaukee, WI
3. Jordan Kolz, Mike Ziegler, Katie Matykowski, Kelsey Matykowski, Sun Prairie, WI

2016 Friday Coed Quads B
1. Nikki Pranger, Curtis Pranger, Justin Johnson, Amanda G, Spring Valley, MN
2. Matt Bushman, Carmen Flunker, Joel Kulesa, Sarah Kulesa, Eau Claire, WI
3. Matthew Hoover, Steve Nelson, Rhonda Richardson, Rachel Richardson, Altoona, WI
3. Shawn Pederson, Matt Adams, Jennifer Bruhn, Emily Mattison, Fall Creek, WI

2016 Friday 14U Juniors Quads
1. Courtney Cahill, Alex Lyle, Halle Wolfe, Kenna Orr, Woodbury, MN
2. Karissa Kaminski, Adriana Studer, Myka Roethel, Saige Damrow, Howards Grove, WI
3. Raechel Russo, Megan Piton, Claire Chier, Sophie Jensen, Oshkosh, WI
3. Janelle Stuempfig, Ally Meyerhofer, Maggie Poulos, Rachel Wessel, Sussex, WI

2016 Friday 16U Juniors Quads
1. Elizabeth Gregorski, Alysha Brickl, Kayla Kraus, Addie Barnes, Menasha, WI
2. Kierra Koepke, Jenna Short, Steph Carr, Maddie Barber, Hartford, WI
3. Bryanna Moonen, Kennedy Moll, Natalie Koke, Kailey McIlvaine, Franklin, WI
3. Skyler Germann, Kaya Gendreau, Kaley Blake, Taylor Albanese, Deephaven, MN

2016 Friday 18U Juniors Quads
1. Taylor Bubolz, Samantha Yancy, Brittany Schaller, Addi Gerber, Howards Grove, WI
2. Kalin Eske, Alyssa Eske, Kaylee Lorincz, Taylor Seney, Milwaukee, WI
3. Heidi Koehnke, Julia Simo, Megan Decker, Bridget McDaniel, Appleton, WI
3. Amanda Kind, Julia Anderson, Courtney Ford, Jenna Dick, Marathon, WI

2016 Friday Mens Open Sand Doubles
1. Steven VanderWerp, Kyle Radde, Grand Haven, MI
2. Tim Bomgren, Brian Bomgren, Golden Valley, MN
3. Raffe Paulis, Andrew Dentler, Redondo Beach, CA
3. Eric Zaun, Chris Vaughan, Cherry Hill, NJ

2016 Friday Mens A Grass Doubles
1. Bob Hall, Tim Weis, Appleton, WI
2. Travis Sukauskas, Jason Smith, Mandan, ND
3. Brian Slania, Jimmy Krizka, Sun Prairie, WI
3. ?

2016 Friday Womens Open Sand Doubles
1. Kim Hildreth, Maryna Samoday, Chelsea, MI
2. Kerri Schuh, Jessica Stubinski, Redondo Beach, CA
3. Crystal Meadows, Leilani Ramsey, Chandler, AZ
3. Ellie Duffy, Cassie Haag, St Louis Park, MN

2016 Friday Womens A Grass Doubles
1. Abi Rambo, Kiley Haines, Cedar Rapids, IA
2. Michelle Schueller, Gretchen Schoonover, Hartford, WI
3. Jill Johnson, Andrea Marks, Hudson, WI
3. ?

2016 Friday Under 6' Sand Doubles
1. Ben Wales, Jared Wales, St. Paul, MN
2. Jeff Svec, Ryan Rothig, Olmsted Township, OH
3. Patrick Bieser, Jason Zeleski, Milwauke, WI
3. Chris Brown, Andrew Mantsch, Barneveld, WI

2016 Sunday Coed Reverse Quads
1. Mike Smolinski, Bob Hall, Nele Barber, Rachel Aumann, Menasha, WI
2. Sarah House, Michal Kawa, Mike Michelau, Jo Wilks, Crystal Lake, IL
3. Tomás Goldsmith, Elizabeth Koberstein, Monique Morris, Kyle Buckley, Milwaukee, WI
3. Ronald D Gonzales, Matt Labarre, Katie Meyers, Lisa Wronski, Chicago, IL

2016 Sunday Coed Sand Doubles
1. Summer Mrotek, David Smith, Denver, CO
2. Sarah Wishau, Jake Semrow, Franklin, WI
3. Betsy Behrens, Jason Smith, Clive, IA
3. Scott Evers, Katie Polzin, Appleton, WI

2016 Sunday 12U Girls Sand Doubles
1. Karissa Kaminski, Adriana Studer, Howards Grove, WI
2. Myka Roethel, Saige Damrow, Howards Grove, WI
3. Cordelia Kearns, Kallie Feder, Lake MIlls, WI
4 Madisen Miller, Lexi Schlafman, Winneconne, WI

2016 Sunday 14U Girls Sand Doubles
1. Megan Piton, Raechel Russo, Appleton, WI
2. Sheridan Teller, Nicki Kammerzelt, Waukesha, WI
3. Sophie Jensen, Claire Chier, Oshkosh, WI
3. Brooke Bolwerk, Cora Behnke, Appleton, WI

2016 Sunday 16U Girls Sand Doubles
1. Olivia Reilly, Chloe Tome, Shorewood, WI
2. Elizabeth Gregorski, Alysha Brickl, Menasha, WI
3. Kaya Gendreau, Skyler Germann, Shorewood, MN
3. Erin Siebenaler, Alison Sundem, Bloomington, MN

2016 Sunday 18U Girls Sand Doubles
1. Lexi Alden, Natalie Perrault, Oconomowoc, WI
2. Katie Schmidt, Mandy Behm, Greenville, WI

2016 Sunday 14U Boys Sand Doubles
1. Avery Pohlman, Eli Servais, Appleton, WI
2. Nathan Higgins, Max Dugan, Deerfield, WI

2016 Sunday 18U Boys Sand Doubles
1. Matthew Polfuss, Parker Ourada, Appleton, WI
2. Jaden Hoffman, Michael Lemmens, Appleton, WI

2015 Brighton Acres - Oshkosh, WI
2015 Mens Triples Open
1. Adam VanOort, Brian Bomgren, Tim Bomgren, Ben Shamrokh, Mantorville, MN
2. Chris Kozlarek, Jasmin Cull, Dainis Berzins, Chicago, IL
3. Bill Kolinske, Avery Drost, Kyle Radde, Redondo Beach, CA
3. Joseph Gustafson, Adam Gustafson, Ted Schoenfeldt, Mokena, IL

2015 Mens Triples AA
1. Riley Stone, Danny Chipman, John Jablonowski, Franklin, WI
2. Trevor Benford, Mike Zeigler, James Bradley, Madison, WI
3. AJ Moriarty, Ryan Kussman, Brandon Schmidt, Appleton, WI
3. Shane Reid, Ryan Omdoll, Aaron Uden, Oconomowoc, WI

2015 Mens Triples A
1. Brandon Radloff, Shawn Radloff, Wes Kolbe, Weston, WI
2. Brian Slania, Chris Brown, Jeff Dittman, Sun Prairie, WI
3. Mark Kostecky, Chuck Langfeldt, Jordan Kolz, Middleton, WI
3. Corey Plach, Bryan Brumm, Andrew Opperman, Addison, IL

2015 Mens Triples BB
1. Jon Ellmann, Rocky Koenig, Chris Seidl, Oshkosh, WI
2. David Hayden, Christian Morrissey, Shay Sward, Delafield, WI
3. Luke Lavarda, Samuel Moua, Wesley Morioka, Appleton, WI
3. Justin Harwig, Jon MacKay, Peter Lee, Franklin, WI

2015 Mens Triples B
1. Matthew Weber, Cody Drobnick, Rob Menzel, Saint Paul, MN
2. Ryan Fuller, Jimmy Ivers, Patrick Meadie, Grayslake, IL
3. Ryan Falke, Bart Schuelke , Alan Falke, Weyauwega, WI
3. Nick Pinnola, Keith Motycka, Alex Erdman, Platteville, WI

2015 Mens Triples Masters
1. Luke Otto, Klaus Frost, Dan Brandenburg, Hartford, WI
2. Brad Siebold, Jon Pillath, Dan Tisler, Tony Joslin, Green Bay, WI

2015 Womens Triples Open
1. Cassie Haag, Ellie Duffy, Brynja Thompson, St. Louis Park, MN
2. Callie Meiller, Eliza Zwettler, Kelsey Beyer, Jesse VanLannen, Madison, WI
3. Renata Vonesh, Hilary Agnello, Melissa Vandrey, Chicago, IL
3. Kerri Schuh, Jena Berg, Ashley Genslak, Milwaukee, WI

2015 Womens Triples AA
1. Tonya Pheifer, Taylor Wissbroecker, Amanda Thompson, Neenah, WI
2. Devin Diedrich, Katie Ledwell, Ashley Hinsch, Braham, MN
3. Jocelyn Wack, Chellie DeGelleke, Kelley Olson, Hartland, WI
3. Lindsey Gosh, Elizabeth Koberstein, Catherine Mayer, Oconomowoc, WI

2015 Womens Triples A
1. Katelyn Malcheski, Mandy Trautmann, Lexi Thiel, Little Suamico, WI
2. Amy Bomgren, Anne Satterlee, Emily Neave, Hopkins, MN
3. Paige Wirkus, Morgan Wirkus, Emily Kind, Marathon, WI
3. Jackie Koepke, Michelle Stache, Kelsey Kryzton, Oshkosh, WI

2015 Womens Triples BB
1. Deanna Goodman, Andrea Emmons, Trish LoVerde, Chicago, IL
2. Paula Konradt, Heather Schnell, Nicole Smith, New Hope, MN
3. Beth Schultz, Catelyn Brahem, Barbara Luera, Fond du Lac, WI
3. Lindsay Scott, Jesicah Ruffin, Julianna Berg, Coralville, IA

2015 Womens Triples B
1. Abigail Rambo, Janae Kos, Alexa Francois, Cedar Rapids, IA
2. Tara Seiler, Heather Falkner, Mary Moore, Wisconsin Dells, WI
3. Kelly Denzin, Cassie Stevens, Mika Brusky, Wausau, WI
3. Becky Grzesiak, Lisa Zilinsky, Emily Johnson, Mosinee, WI

2015 Friday Coed Quads A
1. AJ Moriarty, Tommy Moriarty, Michelle Moriarty, Cat Mayer, Appleton, WI
2. Kylie Wilks, Mike Kawa, Sarah House, Mike Michelau, Union Grove, WI
3. Susan Winkelman, David Hayden, Sean O'Brien, Katie LaBlanc, Menomonee Falls, WI
3. Josh Coonen, Rachel Roth, Wes VonRueden, Cassie Paulson, Kimberly, WI

2015 Friday Coed Quads BB
1. Shawn Buermann, Julia Bedford, Mike Kulzer, Lexi Alm, St. Paul, MN
2. Garret Anderson, Krissy Kiekhaefer, Paul Kolesar, Jen Taylor, Manitowoc, WI
3. Chuck Langfeldt, Kate LaZotte, Jon Schwier, Brie Groskreutz, Middleton, WI
3. Stephanie Harmon, Erica Knavel, Chuck Bazan, JD Shaw, Madison, WI

2015 Friday Coed Quads B
1. Curtis Pranger, Nikki Pranger, Justin Johnson, Amanda Giguere, Spring Valley, MN
2. Tara Seiler, Brian Seiler, Heather Falkner, Zachary Thomas, Wisconsin Dells, WI
3. Ryan Ruf, Matt Bushman, Nikole Wildberg, Kelsey Kraczek, Bloomer, WI
3. Dan Arndt, Nate Callahan, Cassie Stevens, Mika Brusky, Wausau, WI

2015 Friday Sand Doubles Mens Triples Open
1. Tim Bomgren, Brian Bomgren, Minneapolis, MN
2. Bill Kolinske, Avery Drost, Redondo Beach, CA
3. Dan Buehring, Matthew McCarthy, Naperville, IL
3. Benjamin Shamrokh, Zoran Grabovac, Edina, MN

2015 Friday Grass Doubles Mens Triples A
1. Ryan Foster, Greg Ratzburg, Eau Claire, WI
2. Tim Weis, Bob Hall, Menasha, WI

2015 Friday Grass Doubles Mens Triples BB
1. Justin Brockman, Mitch Horkey, Mendota Heights, MN
2. Shane Gassman, Josh Wubbena, Minneapolis, MN

2015 Friday Sand Doubles Womens Triples Open
1. Julie Kolinske, Kerri Schuh, Milwaukee, WI
2. Cassie Haag, Ellie Duffy, St. Louis Park, MN
3. Sabrina Scifres, Heidy Salamone, Kenosha, WI
3. Kimmy Bentfield, Monique Morris, Delafield, WI

2015 Friday Grass Doubles Womens Triples A
1. Christyn May, Kate Lange, Hermantown, MN
2. Jill Johnson, Andrea Marks, Hudson, WI

2015 Friday Sand Doubles Under 6"
1. Jeff Dittman, Andrew Mantsch, Milwaukee, WI
2. Matt Penke, Cameron Tschannen, Minneapolis, MN
3. Ben Wales, Jared Wales, St. Paul, MN
3. Jordan Dalstra, Adrian Dalstra, Altoona, WI

2015 Friday Juniors 14 and Under Girls Quads
1. Elizabeth Gregorski, Alysha Brickl, Leah Schlafman, Abigale Fruendt, Menasha, WI
2. Kasey Bell, Chyna Bacchus, Carissa Sundholm, Kaelin McGee, Sheboygan, WI
3. Alyssa Eske, Shea Lauria, Amanda Mueller, Darragh Dixon, Milwaukee, WI
3. Grace Peapenburg, Sydney Gehl, Allison Penterman, McKayla Knoebel, Appleton, WI

2015 Friday Juniors 16 and Under Girls Quads
1. Emily Allard, Anna Capen, Amanda Schwatzke, Nicole Markofski, Appleton, WI
2. Bryanna Moonen, Kennedy Moll, Erin Taylor, Maggie Pate, Franklin, WI
3. Alexa Aumann, Alison Spindler, Maureen Cassidy, Courtney Buss, Marshfield, WI
3. Alexis Schwantes, Amber Rowoldt, Amanda Feder, Alexa Schopp, Watertown, WI

2015 Friday Juniors 18 and Under Girls Quads
1. Emily Kind, Amanda Kind, Julia Anderson, Morgan Wirkus, Marathon, WI
2. Kalin Eske, Morgan Towne, Tori Speckin, Tori Johnstone, Milwaukee, WI
3. Anna Kaminski, Hailey Hendrix, Mary Neubauer, Abby Diedrich, Oshkosh, WI
3. Jenna Skroski, Isabel Salzer, Rachel Gardner, Ava Beuchel, Oshkosh, WI

2015 Sunday Reverse Coed Quads A
1. Mike Smolinski, Baily Reshel, Bob Hall, Morgan Peterson, Menasha, WI
2. Kylie Wilks, Mike Kawa, Sarah House, Mike Michelau, Union Grove, WI
3. Travis Sukauskas, Erin Erickson, Jason Smith, Betsy Behrens, Mandan, ND
3. Adrianna Nora, Nate Erdal, Morgan Bohl, Jeff Hochstein, Stillwater, MN

2015 Sunday Coed Sand Doubles A
1. Brian Wade, Autumn Strawn, Loogootee, IN
2. Yuki Stuhr, Sean Rankin, Oshkosh, WI
3. Sarah Wishau, EJ Johnson, Franklin, WI
3. Shawn Buermann, Julia Bedford, St. Paul, MN

2015 Sunday Juniors Girls Sand Doubles 12U
1. Myka Roethel, Saige Damrow, Howards Grove, WI
2. Oliva Otto, Elle Truckenbrod, Hartford, WI

2015 Sunday Juniors Girls Sand Doubles 14U
1. Skyler Germann, Kaya Gendreau, Deephaven, MN
2. Kasey Bell, Chyna Bacchus, Sheboygan, WI
3. Abigale Fruendt, Leah Schlafman, Neenah, WI
3. Courtney Corrente, Anna Hoerning, Neenah, WI

2015 Sunday Juniors Girls Sand Doubles 16U
1. Heidi Koehnke, Julia Simo, Appleton , WI
2. Erika Christiansen, Kim Sergey, Morton Grove, IL
3. Graysen Parrott, Julia Lisignoli, Maple Plain, MN
3. Margaux Clement, Jamie Hannafin, Eden Prairie, MN

2015 Sunday Juniors Girls Sand Doubles 18U
1. Annika Gereau, Bailey Ramich, Oshkosh , WI
2. Amber Cannon, Morganee Markofski, Oshkosh, WI

2014 Brighton Acres - Oshkosh, WI
2014 Mens Triples Open
1. Adam VanOort, Brian Bomgren, Tim Bomgren, Ben Shamrokh, Mantorville, MN
2. Mark Burik, Shane Donohue, Hudson Bates, Glendale, NY
3. Bill Kolinske, Skylar Del Sol, Joe Smalzer, Big Bend, WI
3. Joseph Gustafson, Jonathan Gustafson, Ted Schoenfeldt, Mokena, IL

2014 Mens Triples AA
1. Kyle Bolinder, Kyle Condon, Tyler Wills, Rock Island, IL
2. Jacob Dejno, Sam Miller, Jeremy Dejno, San Francisco, CA
3. Mike Fritz, Clint Smith, Jared Wales, Woodbury, MN
3. Mike Sauro, Ty Peniata, Jamie Suapaia, Saint Paul, MN

2014 Mens Triples A
1. Mrunal Patel, Marcus Taylor, Aaron Porter, Hanover Park, IL
2. Josh Johnson, David Klundt, Nick Berens, San Antonio, TX
3. Steve Brunelli, Adam Landgraf, Mitch Lahmann, Oshkosh, WI
3. Eric Kartali, Scott Prox, JJ Saugstad, West Allis, WI

2014 Mens Triples BB
1. Travis Eichner, Dan Paulson, Clint Beaufeaux, Eau Claire, WI
2. Rob Voss, Jon Whitebear, Todd Herricks, Black River Falls, WI
3. Jared Jungwirth, Casey Sattler, Justin Tadych, Oshkosh, WI
3. Josh Nehls, Noah Smith, Wade Oehmichen, Iron Ridge, WI

2014 Mens Triples B
1. Steven Scherer, Sean Roquette, Matt Roquette, Mitch Mcguire, Saint Cloud, MN
2. Bryan Masephol, Brian Luther, Colten Duvall, Wisconsin Rapids, WI
3. Ryan Falke, Bart Schuelke, Alan Falke, Weyauwega, WI
3. Bryan Abney, Rob Lawson, Kyle Forbes, Cedar Rapids, IA

2014 Mens Triples Masters
1. Luke Otto, Dan Brandenburg, Klaus Frost, Hartford, WI
2. Scott Burie, Jeff Vandenheuval, Guy DeShaney, Oshkosh, WI
3. Brad Brei, Jesse Metoxen, Mike Babino, Troy Czarapata, Leopolis, WI
3. Mark Phillippi, Scott Ross, Jon Bolwerk, Maple Grove, MN

2014 Womens Triples Open
1. Kerri Schuh, Ashley Genslak, Jena Berg, Milwaukee, WI
2. Emily Palkert, Ellie Duffy, Morgan Peterson, Golden Valley, MN
3. Michelle Sobocinski, Leah DeKok, Terri Del Conte, Esther Kim, San Diego, CA
3. Steph Chapek, Megan Carlson, Yvonne VanOort, Kayla Konetchy, Eden Prairie, MN

2014 Womens Triples AA
1. Elizabeth Koberstein, Lindsey Gosh, Catherine Mayer, Madison, WI
2. Kara Lindstedt, Kayla Zeno, Mary Kurisch, Shoreview, MN
3. Jen Kremer, Rachel Williams, Tarah Newton, Bettendorf, IA
3. Melissa Zenz, Annie Fesl, Megan Fesl, Chicago, IL

2014 Womens Triples A
1. SJ Bowden, Lunden Azuara, Allie Rokas, Dallas, TX
2. Heather Schrader, Monique Morris, Lauren Ditscheit, Milwaukee, WI
3. Cayla Schroeder, Amanda Schroeder, Calla Oftedahl, Verona, WI
3. Holli McKeegan, Kelsey Skoog, Cara Lang, Minneapolis, MN

2014 Womens Triples BB
1. Kendra Pagel, Joan Ebnet, Megan Fetzer, Eau Claire, WI
2. Linzy Anderson, Sarah Birky, Katelyn Early, St Paul, MN
3. Leah Bruckner, Amy Nesper, Rachel Karras, Kiel, WI
3. Cari Corozza, Michelle Wille, Heather Hansen, Milwaukee, WI

2014 Womens Triples B
1. Jacki Bolwerk, Silia Hurula, Rachel Roth, Neenah, WI
2. Sadie Brown, Chelsea Simon, Shelly Bruni, Watertown, WI
3. Kelly Denzin, Cassie Brusky, Mika Brusky, Wausau, WI
3. Kathy Meyer, Monica McKillip, Alison Anderson, Sun Prairie, WI

2014 Friday Coed Quads Open
1. Britney Hermsen, Stacey Hines, Kevin Moses, Tyler Wills, Dubuque, IA
2. Andrea Henning, Jace Holm, Tori Kroll, Zach Johnson, Jackson, WI

2014 Friday Coed Quads A
1. AJ Moriarty, Tommy Moriarty, Cat Mayer, Jennifer Lopez, Eau Claire, WI
2. Jordan Kolz, Steve Bleier, Katie Matykowski, Kelsey Matykowski, Sun Prairie, WI
3. Frances Carroll, Aaron Uden, Nick Yannett, Tori Roesler, Whitefish Bay, WI
3. Brett Stenberg, Travis Sukauskas, Erin Erickson, Julie Vancura, Bismarck, ND

2014 Friday Coed Quads BB
1. Greg Ratzburg, Sam Huggett, Ryan Foster, Kaiti Wachter, Menomonie, WI
2. Chris Mason, Terry Coughlin, Ej Johnson, Sarah Wishau, Kenosha, WI
3. Brian Gould, Jamie Butschlik, Nicki Bernal, Linda Meyer, Menomonee Falls, WI
3. Valerie Johnson, Kristie Schmitz, Eric Kersten, Eric Adrian, Madison, WI

2014 Friday Sand Doubles Mens Triples Open
1. Shane Donohue, Mark Burik, Freehold, NJ
2. Dan Buehring, Matt McCarthy, Naperville, IL

2014 Friday Sand Doubles Mens Triples AA
1. Chris Brandt, Max Martin, Darien, IL
2. Tim Harikkala, Bob Hall, Greenville, WI

2014 Friday Sand Doubles Mens Triples A
1. Matt Penke, Cameron Tschannen, New Hope, MN
2. Mike Kulzer, Kyle Gregory, Sauk Rapids, MN

2014 Friday Sand Doubles Womens Triples Open
1. Branagan Fuller, Caley Redden, Greensboro, NC
2. Leah DeKok, Michelle Sobocinski, San Diego, CA

2014 Friday Sand Doubles Womens Triples AA
1. Kayla Koenecke, Ellie Duffy, Delano, MN
2. Kara Lindstedt, Rena Widboom, Shoreview, MN

2014 Friday Sand Doubles Womens Triples A
1. Lindsey Smith, Abby Master, Minneapolis, MN
2. Toni Rocheleau, Amanda Korzekwa, San Antonio, TX

2014 Friday Juniors 14 and Under Girls Quads
1. Riley Alton, Sophia Pahl, Tess Murphy, Anna Boemer, Hubertus, WI
2. Lexi Schwantes, Jewel St. Germaine, Amanda Feder, Amber Rowoldt, Watertown, WI

2014 Friday Juniors 16 and Under Girls Quads
1. Alexa Aumann, Alison Spindler, Courtney Buss, Maureen Cassidy, Marshfield, WI
2. Anna Kaminski, Abby Diedrich, Isabel Salzer, Mary Neubauer, Oshkosh, WI
3. Brooklyn VandeHei, Bryanna Moonen, Erin Taylor, Kennedy Moll, Burlington, WI
3. Emma Halverson, Claudia Sheldon, Lexi Becker, Shannon Ryan, Janesville, WI

2014 Friday Juniors 18 and Under Girls Quads
1. Courtney Vanden Heuvel, Amber Cannon, Morganne Markofski, Deshaney Jenna, Oshkosh, WI
2. Taylor Sand, Reed Espie, Maddie Vogel, Breanna Schlueter, Waterloo, WI

2014 Sunday Reverse Coed Quads A
1. Kassidy Wilks, Shawn Hotson, Michael Michaleau, Mike Kawa, Union Grove, WI
2. Lexi Thiel, Annie Goerdt, Zach Johnson, Bill Meidenbauer, Hortonville, WI
3. Brett Stenberg, Travis Sukauskas, Erin Erickson, Julie Vancura Jason Smith, Bismarck, ND
3. SJ Bowden, Sarah Dillon, Michal Welc, Dylan Cheng, Dallas, TX

2014 Sunday Coed Sand Doubles A
1. Courtney Jungnickel, Matt Baleiko, Carol Stream, IL
2. Katie Lundgren, Kyle Due, Long Grove, IL
3. Harshil Thacker, Kaley Peterson, Chicago, IL
3. Lindsey Wales, Ben Wales, Saint Paul, MN

2014 Sunday Juniors Girls Sand Doubles 12U
1. Tayler Alden, Sydney Dowler, Oconomowoc, WI
2. Alyssa Gerzel, Sydney Rini, Lake Villa, IL

2014 Sunday Juniors Girls Sand Doubles 14U
1. Brooklyn VandeHei, Erin Taylor, Burlington, WI
2. Skyler Germann, Kaya Gendreau, Deephaven, MN
3. Gabrielle Roemer, Elizabeth Gregorski, Appleton, WI
3. Abby Fortune, Katie Hoeffner, Appleton, WI

2014 Sunday Juniors Boys Sand Doubles 14U
1. Gage Krumbach, Jack Krumbach, Verona, WI
2. Isaiah Ness, Sam Radtke, Kimberly, WI

2014 Sunday Juniors Girls Sand Doubles 16U
1. Katie Schmidt, Mandy Behm, Greenville, WI
2. Bethany Heinz, Becca Truax, Neenah, WI

2014 Sunday Juniors Boys Sand Doubles 16/18U
1. Andrew DeGroot, Jacob DeGroot, Kaukauna, WI
2. Zach Goggans, Kenny Schubert, Appleton, WI

2014 Sunday Juniors Girls Sand Doubles 18U
1. Mariah Whalen, Rylie Vaughn, Wausau, WI
2. Amanda Hayko, Jessica Hegg, Andover, MN

2013 Brighton Acres - Oshkosh, WI
2013 Mens Triples Open
1. Bill Kolinske, Skylar Del Sol, Joseph Smalzer, Big Bend, WI
2. Adam VanOort, Benjamin Shamrokh, Jeff Lindstrom, Raffe Paulis, Mantorville, MN
3. Steve Mickelson, Clay VDB, Will Albaugh, Minneapolis, MN
3. Mark Burik, Shane Donohue, Andrew Dentler, Glendale, NY

2013 Mens Triples AA
1. Kyle Bolinder, Kyle Condon, Tyler Wills, Lake In The Hills, IL
2. David Pautz, David Klundt, Brandon David Kirkland, Neenah, WI
3. Joel Manning, Daniel Chipman, Riley Stone, Chicago, IL
3. Steve Sikora, Tim Seidel, Max Marvin, Arlington Heights, IL

2013 Mens Triples A
1. Josh Sanders, Rob Donaldson, Mike Tweedy, West Allis, WI
2. David Joyce, Kyle Due, John Flanagan, Des Plaines, IL
3. Nick Fracasso, Andy Kownacki, Thomas Puzio, Glendale Heights, IL
3. Bobby Vyvyan, John Maurer, Chuck Bazan, Minneapolis, MN

2013 Mens Triples BB
1. John Geske, Mike Geske, Brian Cogswell, Rochester, MN
2. Chris Brown, Jeff Dittman, Andy Krumholz, Mount Horeb, WI
3. Teng Vang, Nung Yang, Johnny Moua, Appleton, WI
3. David Lockstein, Paul Popowski, Ethan Van Cuyk, Columbus, WI

2013 Mens Triples B
1. Matt Zickert, Jared Schwantes, Chad Fredrick, Watertown, WI
2. Phuoc Luu, David Gierach, Eric Jochimsen, Madison, WI
3. Dan Ritsche, Mark Norris, Pete Onsager, Madison, WI
3. Dan Suedbeck, Steve Schnobrich, Andy Regnier, Shakopee, MN

2013 Womens Triples Open
1. Jen Bowman, Sheila Shaw, Megan Carlson, Minneapolis, MN
2. Kerri Schuh, Jitka Stehnova, Erin Pesonen, Milwaukee, WI
3. Michelle Sobocinski, Janelle Gabrielson, Ashlee Johnston, Caity Dupont, Milwaukee, WI
3. Kimi Hohl, Melissa Joyce, Kory Honel, Hampshire, IL

2013 Womens Triples AA
1. Yvonne Vanoort, Nikki Higley, Laurel Abrahamson, Rosey Cashman, Mantorville, MN
2. Cassie Haag, Ellie Duffy, Jess Menden, Chanhassen, MN
3. Tonya Pheifer, Brittanie Paulus, Katie Britton, Neenah, WI
3. Sally Warning, Kimberly Vail, Christina Calhoun, Pine River, WI

2013 Womens Triples A
1. Andrea Morrone, Stephanie Sagat, Lauren Seliga, Bartlett, IL
2. Julia Bedford, Lexi Smith, Kathryn Johnson, St. Paul, MN
3. Laura Braaksma, Amy Wedlund, Stacie Hoffman, Oshkosh, WI
3. Angela Darnick, Susan Winkelman, Crystal Towler, Oshkosh, WI

2013 Womens Triples BB
1. Tiffany Newcomb, Jessica Eggert, Candice McNally, Clarendon Hills, IL
2. Heather Schrader, Rachel Hill, Rachael Pautz, Milwaukee, WI
3. Donna Milano Johnson, Janet Kasinger, Michelle Krysiak, Palatine, IL
3. Samantha Xiong-Williams, Michelle Wille, Marianna Trevino, Milwaukee, WI

2013 Womens Triples B
1. Nikki Kapellen, Kristine Raeder, Allison Davis, Howards Grove, WI
2. Angelica Guinn, Keri Gilbert, Jess Sendelbach, Kenosha, WI
3. Leah Bruckner, Rachel Karras, Brittany Faber, Kiel, WI
3. Angela Bruckner, Ellie Sitek, Jacque Strook, Oshkosh, WI

2013 Friday Coed Quads A
1. Kristofer Dorn, Jennifer Dorn, Tyler Wills, Brittany Hermsen, Dubuque, IA
2. Tonya Pheifer, Randy Buechel, Travis Punke, Molly Elderbrook, Neenah, WI
3. Jena Berg, Evan Berg, Ryan Davis, ??, Milwaukee, WI
3. Chris Sebesta, Courtney Johnson, Shaun Rao, Abby Brennan, Eau Claire, WI

2013 Friday Coed Quads BB
1. Shawn Buermann, Julia Bedford, Justin Bork, Lexi Alm, St. Paul, MN
2. Josh Otten, Darin Greiger, Melanie Behnke, Hailey Otten, Greenbay, WI
3. Jessica Groh, Clint Beaufeaux, Chris Rothamer, Tessa Lindstrom, Eau Claire, WI
3. Nicole Muench, Nicole Meyers, Matt Van Handel, Adam Hofman, Appleton, WI

2013 Friday Sand Doubles Mens Triples Open
1. Bill Kolinske, Skylar Del Sol, Big Bend, WI
2. Joe Baker, Bryan McDermand, Naperville, IL
3. Tim Bomgren, Brian Bomgren, St. Louis Park, MN

2013 Friday Sand Doubles Mens Triples AA
1. Spencer Sauter, Dan Koch, Woodridge, IL
2. Vincent Buckley, Ryan Lehmann, Milwaukee, WI

2013 Friday Sand Doubles Mens Triples A
1. Michal Welc, Kyle Kennedy, Irving, TX
2. Clint Smith, Damon Liberatore, River Falls, WI
3. Alex Ukkelberg, Jared Wales, Clitherall, MN

2013 Friday Sand Doubles Womens Triples Open
1. Megan Wallin, Chara Harris, Sarasota, FL
2. Michelle Iafigliola, Laryssa Mereszczak, Hermosa Beach, CA
3. Kris Wolle, Kerri Schuh, Milwaukee, WI

2013 Friday Sand Doubles Womens Triples AA
1. Tina Martin, Lisa Paasch, Whitefish Bay, WI
2. Emily Palkert, Megan Carlson, Golden Valley, MN

2013 Friday Sand Doubles Womens Triples A
1. Lindsey Wales, Joy Sisler, Saint Paul Park, MN
2. Abby Hodge, Laura Rowen, Cedar Falls, IA

2013 Friday Juniors 16 and Under Quads
1. Andrea Post, Sarah Husaby, Grace Reiners, Leah Witzel, Minneapolis, MN
2. Emily Allard, Mikayla Butts, Carissa Beyer, Emily Hugo, Appleton, WI
3. Casey Bunks, Katie Schmidt, Jenna Miller, Maddy Ahrens, Appleton, WI
3. Kate Willeford, Ava Buechel, Cassidy Rodriguez, Carla Rodriguez, Oshkosh, WI

2013 Friday Juniors 18 and Under Quads
1. Maddie Grinnell, Mercedes Antolak, Lisa Tzanakis, Deanie Schaller, Chippewa Falls, WI
2. Kara Stutesman, Morgan Wirkus, Emily Kind, Brianna Laper, Stevens Point, WI
3. Kayla VanDyke, Kourtney Buelow, Alexis Gullickson, Nicole Minton, Appleton, WI
3. Meg Prosser, Sarah Stinkski, Sammy Van Dyke, Maddie Miller, Neenah, WI

2013 Sunday Reverse Coed Quads A
1. Jace Holm, Megan Lambertson, Brooke Vandenbergh, Danny Sam, Fargo, ND
2. Sally Warning, Brittanie Paulus, Mike Smolinski, James Bradley, St. Louis, MO
3. Chellie deGelleke, Kelley Olson, Eric Kartali, Dan Dresen, Wauwatosa, WI
3. SJ Bowden, David Keo, Krystle Cabrera, Chu Chang, Dallas, TX

2013 Sunday Coed Sand Doubles Open
1. Joseph Smalzer, Kory Honel, Chicago, IL
2. Ben Sevlie, Laura Avena, Bloomington, MN

2013 Sunday Coed Sand Doubles A
1. Megan Wallin, Chara Harris, Sarasota, FL
2. Lindsey Wales, Alex Ukkelberg, St. Paul Park, MN
3. Deanna Sanchez, David Joyce, Schaumburg, IL

2013 Sunday Dream In Gold Juniors Sand Doubles 12U
1. Elizabeth Schmidt, Jazlyn Westmoreland, Waverly, IA
2. Anna Sinnott, Bree Thompson, Waterloo, IA
3. Tayler Alden, Sydney Dowler, Oconomowoc, WI
3. Grace Mans, Abbey Johnson, Fort Atkinson, WI

2013 Sunday Dream In Gold Juniors Sand Doubles 14U
1. Natalie Nimz, Rylie Vaughn, Ringle, WI
2. MacKenzie May, Jade Putz, Dubuque, IA
3. Carissa Beyer, Mikayla Butts, Neenah, WI
3. Katie Schmidt, Maddy Ahrens, Greenville, WI

2013 Sunday Dream In Gold Juniors Sand Doubles 16U
1. Sarah Husaby, Lauren Post, Eagan, MN
2.
3.
3.

2013 Sunday Dream In Gold Juniors Sand Doubles 18U
1. Shaefer Rupar, Caroline Roller, Merrill, WI
2. Taylor Ebert, Olivia Morey, Waupaca, WI
3. Kristyn Mattson, Lauren Reissman, Ogdensburg, WI

2012 EAA Grounds - Oshkosh, WI
2012 Mens Triples Open
1. Harshil Thaker, Chris Kozlarek, Nils Daubers, Chicago, IL
2. Tim Bomgren, Brian Bomgren, Dan Buehring, St. Louis Park, MN
3. Evan Berg, Dave Carlson, Matt McCarthy, Todd Reimer, South Milwaukee, WI
3. Nate Sederberg, William Meidenbauer, Jeff Thomas, Chris Zeidler, Racine, WI

2012 Mens Triples AA
1. Brandon Kirkland, David Pautz, Jordan Mattingly, Neenah, WI
2. Zach Johnson, Bob Hall, Timmy Weis, Oshkosh, WI
3. Tyler Berry, Tom O'Connell, Juri Veldre, Kenosha, WI
3. Joel Manning, Daniel Chipman, Riley Stone, Racine, WI

2012 Mens Triples A
1. Ed Frederick, Mike Fritz, Tyler Wills, Carlisle, IA
2. Garrett Kubacki, Thomas Robinson, Mike Robinson, Vernon Hills, IL
3. Tony Kronenberger, Rob Sebion, Bryan Dascher, Burnsville, MN
3. Jack Meyers, Nathan Erdal, Andy Schinner, Mequon, WI

2012 Mens Triples BB
1. Austin Van Norman, Cody Van Norman, Joel Van Norman, Hiawatha, IA
2. Shaun Krueger, Curtis Pranger, Justin Johnson, Saint Paul, MN
3. Brian Gould, Mike Enters, ?, Menomonee Falls, WI
3. Aaron Lange, Kevin Spinti, Mike Schetcer, Eden Prairie, MN

2012 Mens Triples B
1. Juan Alarcon, Aaron Enright, Brendan Joyce, Prospect Heights, IL
2. Mark Schmitz, Jeff Montsma, Troy Livingston, Bruce Hackbarth, Fond du Lac, WI
3. Jerry Sadorf, Alex Zarek, Kristopher Zarek, Greenfield, WI
3. Matt Lansing, Doug Bierman, Steve Bierman, Stevens Point, WI

2012 Womens Triples Open
1. Jen Bowman, Kelly Stuntz, Malama Peniata, Bloomington, MN
2. Julie Kolinske, Jitka Stehnova, Kerri Schuh, Big Bend, WI
3. Jamie Robers, Janelle Gabrielsen, Tina Martin, Menomonee Falls, WI
3. Kim Vail, Jena Berg, Ashley Genslak, West Bend, WI

2012 Womens Triples AA
1. Emily Palkert, Emily McDonough, Lisa Atkinson, Excelsior, MN
2. Cassie Haag, Erienne Lauersdorf, Kasey Williams, St. Paul, MN
3. Katie Officer, Jess Groh, Jess Rohde, Stratford, WI
3. Sadie Kessler, Megan Carlson, Maggie McNamara, St. Michael, MN

2012 Womens Triples A
1. Samantha Korta, Kelsey Beyer, Lauren Voss, Madison, WI
2. Karie Zellner, Carrie Danielewicz, Alicia DePagter, Kimberly, WI
3. Sally Warning, Ashley Herriges, Sam Schmidt, Pine River, WI
3. Kris Swanson, Erin Ellis-Erickson, Julie Vancura, Minneapolis, MN

2012 Womens Triples BB
1. Kiley Haines, Kim O Brien, Ashley O Brien, Cedar Rapids, IA
2. Lisa Olig, Linda McCauley, Sarah Freiburger, Fond du Lac, WI
3. Jean Kringstad, Jamie Hoff, Alana Hurst, Apple Valley, MN
3. Josie Schamp, April Roble, Kelly Roble, Coralville, IA

2012 Womens Triples B
1. Traci Hollister, Cindy Gruba, Courtney Johnson, Eau Claire, WI
2. Jennifer Bruhn, Ally Lindquist, Emily Altmann, Spencer, WI
3. Tanya Franke, Codee Peterson, Jacqueline Steele, Marshfield, WI
3. Kathy Meyer, Laura Naylor, Monica McKillip, Sun Prairie, WI

2012 Friday Coed Quads Open
1. Matt Ulmer, Rob Koehler, Kelly Bauer, Ashley Kuehl, Huntington Beach, CA
2. Tyler Boddy, Allison Erickson, Bill Meidenbauer, Katie Gangelhoff, Oshkosh, WI
3. Zach Johnson, Jordan Mattingly, Erin Kelly, Laura Hartman, Oshkosh, WI
3. ?

2012 Friday Coed Quads A
1. Jen Bowman, Kevin Nelson, Andrew Grimm, Nicole Reed, Bloomington, MN
2. Mike Smolinski, Amber Schoonover, Randy Buechel, Tonya Pheifer, Neenah, WI
3. Shawn Radloff, Travis Punke, Tasha Strey, Caity DuPoint, Weston, WI
3. David Klundt, Josh Johnson, Trista Fendrick, Carrie Danielewicz, Neenah, WI

2012 Friday NVL Sand Doubles Mens Triples Open
1. Brian Bomgren, Tim Bomgren, Eagan, MN
2. Andrei Belov, Dana Camacho, Clearwater, FL

2012 Friday Sand Doubles Mens Triples AA
1. Steve Mickelson, Jonny Olson, New Brighton, MN
2. Chad Germann, Hans Dykma, Minneapolis, MN

2012 Friday Sand Doubles Mens Triples A
1. Ed Frederick, Mike Fritz, Carlisle, IA
2. Mike Kulzer, Charlie Rettig, Sauk Rapids, MN
3. Justin Johnson, Shaun Krueger, Oakdale, MN
4. Daryl Kariniemi, Troy Kariniemi, St Louis Park, MN

2012 Friday NVL Sand Doubles Womens Triples Open
1. Chara Harris, Megan Wallin, Sarasota, FL
2. Laryssa Mereszczak, Andrea Peterson, Hermosa Beach, CA

2012 Friday Sand Doubles Womens Triples A
1. Sadie Kessler, Megan Carlson, St. Michael, MN
2. Kelcey Woods-Nord, Jill Krahn, North Mankato, MN
3. Jen Samek, Laurel Abrahamson, Plymouth, MN
4. Kim Latzke, Raina Green, North Mankato, MN

2012 Friday Juniors 16 and Under Quads
1. Taylor Sand, Justine Sorenson, Kayla Wiggand, Hailey Chittenden, Waterloo, WI
2. Maria Mueller, Becca Young, Nicole Mugan, Jessy Liebelt, Sheboygan Falls, WI

2012 Friday Juniors 18 and Under Quads
1. Leah Salzer, Maddy Haedt, Allie Rueger, Ali Hovie, Oshkosh, WI
2. Danielle Austreng, Bailey Kapitzke, Lidia Frias, Nicole Donaldson, Waupaca, WI

2012 Sunday Reverse Coed Quads A
1. Mike Smolinksi, Sally Warning, Brittanni Paulus, Joe Julkowski, Neenah, WI
2. Nicole Reed, Nikki Higley, Steve Mickelson, Jonny Olson, Maple Grove, MN

2012 Sunday Mens Grass Doubles
1. Alec Redlich, Tyler Wills, Wauwatosa, WI
2. Abel Gustafson, Garrett Wessberg, Honolulu, HI

2012 Sunday Womens Grass Doubles
1. Cassie Haag, Erienne Lauersdorf, St. Paul, MN
2. Abby Hodge, Laura Rowen, Cedar Falls, IA

2012 Sunday Coed Sand Doubles Open
1. Ted Schoenfeldt, Lisa Dobie, Kildeer, IL
2. Julie Kolinske, Bill Kolinske, Big Bend, WI

2012 Sunday Coed Sand Doubles A
1. April Omann, Bryan Zegar, Rogers, MN
2. Jen Samek, Jason Bonk, Plymouth, MN

2011 Country USA Grounds - Oshkosh, WI (in parking lot)
2011 Mens Triples Open
1. Brian Bomgren, TIm Bomgren, Dan Buehring, Eagan, MN
2. Chris Kozlarek, Harshil Thaker, Nils Daubers, Evergreen Park, IL
3. Evan Berg, Dave Carlson, Matt McCarthy, South Milwaukee, WI
3. Colby Mattson, Will Paulson, Mike Lester, St Paul, MN

2011 Mens Triples AA
1. Aaron Lang, Nick Mueller, Tomas Goldsmith, Appleton, WI
2. Travis Punke, Chris Barber, Lance Bruhl, Mosinee, WI
3. Jamie Suapaia, Bobby Crane, Chad Gatzlaff, Bloomington, MN
3. Jake Dejno, Nate Fons, Sam Miller, Madison, WI

2011 Mens Triples A
1. Rick Yang, ?, ?, ?, Chicago, IL
2. Marty Winegarden, Ed Glogowski, Nick Stanek, Pat Courtney, Eau Claire, WI
3. Eric Curry, Rick Mischka, Curtis Pranger, Winona, MN
3. Travis Butler, Jon Suiter, Greg Becker, Marion, IA

2011 Mens Triples BB
1. Will Norton, Caleb Norton, Maurice Frazier, Cedar Rapids, IA
2. Lester Westin, Siua Hafoka, Brian Peniata, James Westin, Minneapolis, MN
3. Matt Zickert, Bernie Vocht, Troy Batterman, Watertown, WI
3. David Gonzalez, Kevin Thier, Daniel Christiansen, North Liberty, IA

2011 Mens Triples B
1. Carlos Maldonado, Neal Ellis, Domingo Martinez, Park City, IL
2. J.C. Madorin, Matt Barwick, True Vang, Stanley, WI
3. Bryan Masephol, Brian Luther, Matt Hartwig, Wisconsin Rapids, WI
3. ?

2011 Womens Triples Open
1. Jen Bowman, Kelly Stuntz, Sheila Shaw, Bloomington, MN
2. Jena Berg, Rachel Refenes, Ashley Genslak, Bristol, WI
3. Melanie Siebold, Taryn Vaughn, Jackie Rosen, Pulaski, WI
3. Melissa Vandrey, Amanda Craig, Sue Jacobson, Chicago, IL

2011 Womens Triples AA
1. Jen Kremer, Erin Pesonen, Chelsea Noble, Bettendorf, IA
2. Natalie Mullikin Smith, Nicole Bateman, Erin Schroeder, Chicago, IL
3. Katie Officer, Ashley Kren, Jess Groh, Marshfield, WI
3. Trisha Kurth, Stephanie Higgins, Kimi Hohl, Naperville, IL

2011 Womens Triples A
1. April Peniata, Tammy Cornillez, Marci Peniata, Nikki Peniata, Plymouth, MN
2. Krista Naleid, Megan Lequesne, Kris Noonan, Watertown, WI
3. Tonya Pheifer, Brittanie Paulus, Nikki Morrison, Neenah, WI
3. Kelcey Woods-Nord, Jill Siverson, Kim Latzke, Sarah VonWald, Mankato, MN

2011 Womens Triples BB
1. Resi Ertler, Nikki Kapellen, Leeann Hupfer, Chicago, IL
2. Amanda Schroeder, Cayla Schroeder, Kristin Swarts, Mankato, MN
3. Heather Chase, Courtnay Vandevelde, Krystie Dovenmuehler, Eden Prairie, MN
3. Heather Jonasson, Melissa Versino, Karen Davis, Streamwood, IL

2011 Womens Triples B
1. Diana Travis, Jennifer Meyer, Jennifer Scott, Cedar Rapids, IA
2. Sidney Peterson, Chauna Gessler, Amanda Bieri, Wausau, WI
3. Silia Hurula, Amy Husman, Ashley Fassbender, Appleton, WI
3. Donna Bricco, Rebecca Diener, Lori Fabian, Franklin, WI

2011 Friday Coed Quads Open
1. Allison Erickson, Tyler Boddy, Bill Meidenbauer, Ashley Fischer, St. Paul, MN
2. Nathan Malewiski, Dave Pautz, Laura Hartman, Lisa Beck, Bothell, WA
3. James Bradley, Arturo Rivera, Amanda Craig, Crystal Meadows, Racine, WI
3. Danny Hessling, Jordan Mattingly, Katelyn Vara, Sally Shumaker, Greenfield, WI

2011 Friday Coed Quadss A
1. Tonya Pheifer, Krista Heath, Randy Buechel, Mike Smolinski, Neenah, WI
2. Chris Donahue, Kat Krtnick, Monica Gould, Joe Thom, Minneapolis, MN
3. Trevor Voice, Nick Roets, Amanda Jushka, ?, Fitchburg, WI
3. Andy Domeier, Jocelyn Domeier, Ryan Gross, Mary Krauel, Chaska, MN

2011 Friday Sand Doubles Mens Triples Open
1. Adam Roberts, Eyal Zimet, Myrtle Beach, SC
2. Brian Bomgren, Tim Bomgren, Eagan, MN

2011 Friday Sand Doubles Mens Triples A
Coming soon

2011 Friday Sand Doubles Womens Triples Open
1. Megan Wallin, Courtney Huffman, Sarasota, FL
2. Brooke Viegut, Sheila Shaw, Hopkins, MN

2011 Friday Sand Doubles Womens Triples A
Coming soon

2011 Sunday Reverse Coed Quads A
1. Jonny Olson, ?, ?, ?, Livingston, WI
2. Tonya Pheifer, Sally Warning, Randy Buechel, Mike Smolinski, Neenah, WI
3. Mark Kostecky, Amanda Riek, Sam Miller, Gretchen Fritz, Madison, WI
3. Joel Manning, Danny Chipman, Amber Schoonover, Jenna Stark, La Crosse, WI

2011 Sunday Mens Grass Doubles
1. Dan Kellum, ?, Tipton, MI
2. Genti Lagji, Zachary Falconer, Amherst, MA
3. David Severson, Nolan Swinghamer, Stevens Point, WI
3. Levi Taylor, Brett Stenberg, Bismarck, ND

2011 Sunday Coed Sand Doubles Open
1. Julie Kolinske, Bill Kolinske, Big Bend, WI
1. Kyle Buckley, Heidi Pfeiffer, Milwaukee, WI

2011 Sunday Coed Sand Doubles A
1. Damon Liberatore, Kelcie Knewtson, River Falls, WI
2. JR Boyke, Samantha Schmidt, Fond du Lac, WI

2010 Country USA Grounds - Oshkosh, WI (year of the storm)
2010 Mens Triples Open
(No declared winner / weather issues)
Top 13 teams tied, see bracket for more information
View full playoff bracket (pdf file)

2010 Mens Triples AA
(No declared winner / weather issues)
1. David Joyce, Kyle Due, Nick Horndash, Des Plaines, IL
1. Tom Solomon, Mike Schneck, Fabio Mendez, New Berlin, WI
3. Tomas Goldsmith, Scott Marita, Nick Mueller, Kenosha, WI
3. Tony Kronenberger, Rob Sebion, Bryan Dascher, Gintautas Garsys, Burnsville, MN
View full playoff bracket (pdf file)

2010 Mens Triples A
1. Daniel Busch, Mike Bolhuis, Ralph Peck, Tinley Park, IL
2. Shaun Rao, Brian Orne, Matt Lang, Eau Claire, WI
3. John Flanagan, Josh Aberly, Nick Basile, Chicago, IL
3. Ed Glogowski, Pat Courtney, Mike Vogel, James Schmidt, Apple Valley, MN
View full playoff bracket (pdf file)

2010 Mens Triples BB
(No declared winner / weather issues)
1. Adam Ferrari, Mike Gode, Travis Nickel, Rochester, MN
1. Tim Lattner, Dan Ryan, Ian Morrissey, Dubuque, IA
1. Will Norton, Caleb Norton, Keith Abkes, Cedar Rapids, IA
1. Curtis Pranger, Brent Hauger, Scott Mcguire, River Falls, WI
View full playoff bracket (pdf file)

2010 Mens Triples B
1. Michael Ferraro, Joe Strickland, Charlie Vanginkle, Sheboygan, WI
2. Andy Fox, Brian Fox, Jamie Fox, Fond du Lac, WI
3. Lester Westin, Adrielle Hansbro, Siua Hafoka, St. Paul, MN
3. Dallas Kissinger, Travis Lennon, George Grossman, Oshkosh, WI
View full playoff bracket (pdf file)

2010 Womens Triples Open
(No declared winner / weather issues)
1. Jen Bowman, Sheila Shaw, Maria Carlini, Bloomington, MN
1. Stephanie Chapek, Erin Byrd, Morgan Sheilds, Bloomington, MN
1. Amanda Craig, Tina Carter, Melissa Vandrey, Chicago, IL
1. Ashley genslak, Kim Vail, Jena Berg, Kaukauna, WI
View full playoff bracket (pdf file)

2010 Womens Triples AA
1. Jitka Stehnova, Krista Johnson, Brooke Viegut, Cedar Rapids, IA
2. Emily Foster, Katie Bonine, Kyley Crotty, Minnetonka, MN
3. Katie Officer, Ashley Kren, Jess Groh, Marshfield, WI
3. Tiffini Christiansen, Tari Boutin, Jessica Oldenburg, Richfield, MN
View full playoff bracket (pdf file)

2010 Womens Triples A
1. Leigh Splittstoesser, Julie Rainey, Amanda Thompson, Rochester, MN
2. Annie La Francis, Angela Zoiss, Jenny Solm, Chicago, IL
3. Jillian Miloch, Katherine O'Riordan, Ingrid Roth, Chicago, IL
3. Becca Thompson, Kelly Sandstrom, Stefanie Sandstrom, North Mankato, MN
View full playoff bracket (pdf file)

2010 Womens BB 1. April Joslin, Jenny Casey, Jennifer Weidenhaft, Wisconsin Rapids, WI
2. Brittany Gilbert, Candice McNally, Traci Black, Woodridge, IL
3. Terri Morris, Muna Matthews, Michelle Garrison, Atkins, IA
3. Lisa Olig, Linda McCauley, Sarah Freiburger, Fond du Lac, WI
View full playoff bracket (pdf file)

2010 Womens Triples B
1. Hannah Brabec, Tracy Krause, Beth Weber, Wausau, WI
2. Kim Yelk, Nadine Preinfalk, Shelly Bruni, Watertown, WI
3. Donna Bricco, Lori Fabian, Rebecca Diener, Franklin, WI
3. Marisa Ebli, Jenni Fassbender, Kristin Hovie, Green Bay, WI
View full playoff bracket (pdf file)

2010 Coed Quads Open
1. Nathan Malewiski, Lisa Beck, Laura Hartman, David Pautz, Bothell, WA
2. Amanda Craig, Tina Carter, Nate Sederberg, Mark Hulse, Chicago, IL
3. Matt Ulmer, Rob Koehler, Leanne Ulmer, Barb Clark, Huntington Beach, CA
3. Allison Boddy, Tyler Boddy, Katie Gangelhoff, Mark Nelson, Minneapolis, MN
View full playoff bracket (pdf file)

2010 Coed Quads A
1. Steve Mickelson, Jonny Olson, Emily Doster, Katie Bonnie, St. Paul, MN
2. Flynn McKeegan, Holli Heffner, Casey Flanagan, Katarina Nelson, Minneapolis, MN
3. Scott Spiess, Kim Fruit, Karen Fruit, Brian Schaefer, Wauwatosa, WI
3. Travis Sukauskas, Erin Erickson, Jason Smith, Kari Kuntz, Mandan, ND
View full playoff bracket (pdf file)

2010 Friday Sand Doubles Mens Triples Open
Coming soon

2010 Friday Sand Doubles Mens Triples A
Coming soon

2010 Friday Sand Doubles Womens Triples Open
Coming soon

2010 Friday Sand Doubles Womens Triples A
Coming soon

2009 Chula Vista Resort - Wisconsin Dells, WI (in the field)
2009 Mens Triples Open
1. Mike Weidel, Harshil Thaker, Chris Kozlarek, Nils Dauburs, Milwaukee, WI
2. Adam VanOort, Jeff Sandberg, Ben Shamrokh, Todd Reimer, Burnsville, MN
3. Jason Wheelock, Marty Matthias, Justin Schnor, Kaukauna, WI
3. Evan Berg, Andrew Sederberg, Dave Carlson, South Milwaukee, WI
View full playoff bracket (pdf file)

2009 Mens Triples AA
1. Aaron Lang, Bill Meidenbauer, Mitch Wiskirchen, Appleton, WI
2. Tyler Boddy, Aaron Wayne, Danny Hessling, Oshkosh, WI
3. Travis Punke, Jonny Z, Kory Ratkowski, Wausau, WI
3. Chad Davison, Mark Vos, Jason Christianson, Hastings, MN
View full playoff bracket (pdf file)

2009 Mens Triples A
1. Matt Eberhart, Jimmy Neil, Steve Krofl
2. Jared Feest, Jack Meyers, Nate Erdal, Minneapolis, MN
3. Shane Green, Josh Aberly, Kyle Due, Chicago, IL
3. Travis Butler, Jon Suiter, Andy Eicher, Cedar Rapids, IA
View full playoff bracket (pdf file)

2009 Mens Triples BB
1. Matt Hei, Ross Parr, Loren Auch, Maplewood, MN
2. Ryan Falke, Bart Schuelke, John Loehrke, Weyauwega, WI
3. Jason Cartney, Lee Jameson, Lee Killian, Rochester, MN
3. Vlastimil Janko, Libor Simon, Ryan Zyks, Wood Dale, IL
View full playoff bracket (pdf file)

2009 Mens Triples B
1. Curtis Pranger, Brent Hauger, Ben Rahn, River Falls, WI
2. Greg Ventzke, David Chapman, Jake Zingler, Milwaukee, WI
3. Justin Johnson, Shaun Kreuger, Mike Durkin, Oakdale, MN
3. Luke Gruber, Dale Gruber, Jake Murphy, Stillwater, MN
View full playoff bracket (pdf file)

2009 Womens Triples Open
1. Jen Bowman, Kelly Bowman, Sheila Shaw, Maple Grove, MN
2. Jena Berg, Rachel Refenes, Leanne Felsing, Bristol, WI
3. Melanie Siebold, Taryn Vaughn, Jackie Rosen, Pulaski, WI
3. Amanda Craig, Tina Carter, Dana Stearns, Chicago, IL
View full playoff bracket (pdf file)

2009 Womens Triples AA
1. Leslie Kuhn, Morgan Kuhn, Kari Thompson, Juneau, WI
2. Monica Gould, Laela Zabransky, Laura Suedbeck, Golden Valley, MN
3. Tiffini Christiansen, Jessica Oldenburg, Jill Bremmer, Bloomington, MN
3. Katie Beining, Christina Cahoon, Kim Vail, Brookfield, WI
View full playoff bracket (pdf file)

2009 Womens Triples A
1. Abby Freiborg, Emily Haese, Lindsey Smith, Eau Claire, WI
2. Molly Lahr, Carina Saunders, Sarah Palmer, Madison, WI
3. Gretchen Fritz, Amber Schoonover, Michelle Coraggio, Madison, WI
3. Lindsay Schmeling, Tanille Hartwig, Rachel Gullerud, Rochester, MN
View full playoff bracket (pdf file)

2009 Womens Triples BB
1. Tonya Pheifer, Ashley Pheifer, Brenda Hansen, Neenah, WI
2. April Joslin, Kali Mayek, Jenny Casey, Wisconsin Rapids, WI
3. Lelei Canham, Nikki Peniata, Ashley Suapaia, Columbia Heights, MN
3. Rachel Ver Voort, Danielle Lucia, Erica Wadzinski, Emily Zupon, Eau Claire, WI
View full playoff bracket (pdf file)

2009 Womens Triples B
1. Amanda Bieri, Lisa Allen, Tracie Allen, Wausau, WI
2. Petra Skarkova, Petra Srotova, Ann Hlavacek, Schiller Park, IL
3. Sheila Wojtiuk, Michelle Moe, Shelley Baumgardt, New Berlin, WI
3. Carissa Pahlow, Kim Redlin, Chelsea Simon, Oshkosh, WI
View full playoff bracket (pdf file)

2009 Friday Sand Doubles Mens Triples Open
Coming soon

2009 Friday Sand Doubles Mens Triples A
Coming soon

2009 Friday Sand Doubles Womens Triples A
Coming soon

2009 Friday Coed Quads Open
Coming soon

2009 Friday Coed Quads A
Coming soon

2008 Chula Vista Resort - Wisconsin Dells, WI (in the field)
2008 Mens Triples Open
1. Evan Berg, Andrew Sederberg, Dave Carlson, Bristol, WI
2. Mike Smolinski, Matt Martin, Joe Julkowski, Menasha, WI
3. Steve Mickelson, Brian Bomgren, Ryan Vanderveen, Maple Grove, MN
3. Chris Haworth, Pat Durbin, Drew Pickering, Steve Plochocki, Milwaukee, WI

2008 Mens Triples AA
1. Daniel Hessling, Tyler Body, Aaron Wayne, Oshkosh, WI
2. Adam Plach, Chris Gornik, Brandon Kirkland, Hanover Park, IL
3. Eddie Zelhofer, Cory Schmitt, Paul Hammen, Oshkosh, WI
3. Will Boesen, Greg Umhoefer, Mike Hutz, Wauwatosa, WI

2008 Mens Triples A
1. Aaron Lang, Drew Oswald, Jimmy Doherty, Appleton, WI
2. Justin Wilke, Mark Behl, Tim Bomgren, Eau Claire, WI
3. Tim Lattner, Steve Cuzas, Mark McDermott, Ed Fredrick, Dubuque, IA
3. Billy Kolinske, Reid Whitehouse, Todd Watson, Big Bend, WI

2008 Mens Triples BB
1. Mike Gode, Travis Nickel, Adam Ferrari, New Hope, MN
2. Jason Cartney, JP Theobald, Lee Jameson, Rochester, MN
3. Andy Miller, Bryan McCray, Dan Eldred, Appleton, WI
3. Scott Anderson, Lars Petersen, Eric Healy, McFarland, WI

2008 Mens Triples B
1. Joshua Huff, Ian Hansing, Clarence Maeng, New Hope, MN
2. Steve Raak, Chris Roth, Chris Bartos, Altoona, WI
3. Mike Murphy, Lars Fiorio, Miles Kraczek, Richland Center, WI
3. Brian Humphrey, Matt Lang, Kevin Humphrey, Tomah, WI

2008 Womens Triples Open
1. Sheila Shaw, Kelly Bowman, Jen Bowman, Milwaukee, WI
2. Jena Berg, Rachel Refenes, Leanne Felsing, Bristol, WI
3. Nicholle Higley, Carrie Jacobson, Brooke Viegut, Edina, MN
3. Amanda Craig, Tina Carter, Dana Stearns, Chicago, IL

2008 Womens Triples AA
1. Monica Kelly, Laura Otis, Laela Zabransky, Minneapolis, MN
2. Krystle Lange, Jessie Theys, Melissa Lange, Colby, WI
3. Swen-Marie Germann, Kim Benka, Sarah Hayes, Jennifer Noreen, Blaine, MN
3. Mary Slinger, Betty Slinger, Sadie Kessler, Saint Paul, MN

2008 Womens Triples A
1. Jess Mascotti, Holly Wellman, Amy Olson, Onalaska, WI
2. April Elsbernd, Alicia Guilford, Angie Witte, Mount Vernon, IA
3. Kim Vail, Katelyn Vara, Andrea Smith, Oshkosh, WI
3. Hillary Spors, Natalie Starken, Lauren ditscheit, Greenfield, WI

2008 Womens Triples BB
1. Jen Wernimont, Kamber Hyde, Jen Mohr, Dubuque, IA
2. Lorri Cozzens, Carolyn Bender, Heather Jonasson, Bloomingdale, IL
3. Dana Serafini, Kerra West, Tiffany Kruse, Cedar Rapids, IA
3. Samantha Korta, Kayla Conner, Emily Hauge, Madison, WI

2008 Womens Triples B
1. Dee Boddy, Becky Gordan, Tammy Domeier, New Ulm, MN
2. Tara Stewart, Lacey Behnke, Jen Hynek, Two Rivers, WI
3. Lisa Allen, Tracie Allen, Amanda Bieri, Green Bay, WI
3. Aumann/Stein?

2007 Chula Vista Resort - Wisconsin Dells, WI (on the golf course)
2007 Mens Triples Open
1. Evan Berg, Andrew Sederberg, Keith Schunzel, Bristol, WI
2. Adam VanOort, Jeff Sandberg, Dan McHugh, Burnsville, MN
3. Steve Plochoki, Harshil Thaker, Chris Kozlarek, Brandon Mueller, Mukwonago, WI
3. Nathan Minor, Cliff Hagedorn, ?, Madison, WI

2007 Mens Triples AA
1. David Pautz, Brandon Kirkland, Jordan Jung, Oshkosh, WI
2. Shannon Rohde, Mike Richter, Marty Winegarden, Plover, WI
3. Mike Smolinski, Matt Martin, Rocky, Howards Grove, WI
3. James Bradley, Aaron Wayne, Danny Wittke, Racine, WI

2007 Mens Triples A
1. Brian Schaefer, Dave Nixon, Tyler Boddy, Oshkosh, WI
2. Aaron Lang, Drew Oswald, Andy Borre, Appleton, WI
3. Brian Bernander, Eric Curry, Eric Lichman, Nate Koehler, Brooklyn Park, MN
3. Chad Davison, Mark Vos, Jason Christianson, Hastings, MN

2007 Mens Triples BB
1. Richie Seibert, Chris Rentz, Charlie Candelaro, Bettendrof, IA
2. Shawn Nemitz, Mark Behl, Tim Bomgren, Watertown, WI
3. Bernard Vocht III, Matt Zickert, Jared Schwantes, Waterloo, WI
3. Cory Penn, Corey Chapek, Mike Gode, Rochester, MN

2007 Mens B 1. David Gonzalez, Dan Christensen, ?, North Liberty, IA
2. Ben Murken, Justin Orr, Scott Albrecht, Rosemount, MN
3. Jeff Reeves, Brian Mathews, ?, Wisconsin Rapids, WI
3. Steve Nelson, Eric Wieczorek, BJ Vetterkind, Eau Claire, WI

2007 Womens Triples Open
1. Jen Bowman, Kelly Bowman, Sheila Shaw, Maple Grove, MN
2. Whitney Meierotto, Chelsea Meierotto, Aubrey Meierotto, Washburn, WI
3. Nicole Hintze, Liesl Tesch, Leanne Felsing, Menomonee Falls, WI
3. Nicholle Higley, Carrie Jacobson, Steph Chapek, Minneapolis, MN

2007 Womens Triples AA
1. Kim Fruit, Karen Fruit, Robin Alt, New Berlin, WI
2. Melissa Carstens, Heidi Pfeiffer, Crystal Towler, Milwaukee, WI
3. Darlene Weslowski, Amanda Juska, Krista Heath, Seymour, WI
3. Sara Plinska, Traci Wahl, Jess Lewis, Lisa Gamalski, Milwaukee, WI

2007 Womens Triples A
1. Kim Marske, Toni Mader, Tari Luczak, Woodbury, MN
2. Kris Swanson, Melissa Krahl, Elisa Bott, Minneapolis, MN
3. Hillary Spors, Natalie, Lauren, Greenfield, WI
3. Kim Paasch, Caroline Vowels, Megan Carlander, Gurnee, IL

2007 Womens Triples BB
1. Jolene Reeves, Jen Sietz, Megan Zimmerman, Wisconsin Rapids, WI
2. Terri Morris, Muna Matthews, Jill Ableidinger, Atkins, IA
3. Kelley Van Hammond, Laura Hartman, Jackie Koepke, Kimberly, WI
3. Redmond/Bergson?

2007 Womens Triples B
1. Tonya Wangen, Amy Underwood, Lisa Miller, Wisconsin Rapids, WI
2. Tara Stewart, Jenny Hynek, Shawna Gadzinski, Michelle Stueck, Two Rivers, WI
3. Tammy Broske, Sara Hegge, Tracy Perrizo, Northfield, MN
3. Heidi Bargmann, Erin Olson, Zoe Zimmerman, Shakopee, MN

2006 Chula Vista Resort - Wisconsin Dells, WI (on the golf course)
2006 Mens Triples Open
1. Cliff Hagedorn, Justin Schnor, Steve Plachocki, Harshil Thaker, Jefferson, WI
2. Evan Berg, Dave Carlson, Andrew Sederberg, Bristol, WI

2006 Mens Triples Open Consolation
1 Andrew LeBeau, Jeff Hink, Rob Resch, Pewaukee, WI
2 Nate Malewiski, Jeff Thomas, Mark Zemlock, Oshkosh, WI

2006 Mens Triples AA
1. Steve Mickelson, Brian Bomgren, Ryan Vanderveen, Maple Grove, MN
2. Justin Wilke, Drew Pickering, Joel Gammon, Eau Claire, WI

2006 Mens Triples A
1. David Pautz, Brandon Kirkland, Jordan Jung, Oshkosh, WI
2. Chad Davison, Jason Christianson, Mark Vos, Hastings, MN

2006 Mens Triples BB
1. Tim Larson, Luke Larson, Damien Roode, Ashland, WI
2. David Erickson, Jimi Hendricks, David Wilks, Madison, WI

2006 Mens Triples B
1. Nick Theis, Kevin Jeske, Adam Fruzen, Manitowoc, WI
2. Matt Harms, Bryan Grunewald, Eric Hahn, Howards Grove, WI

2006 Womens Triples Open
1. Jen Bowman, Kelly Bowman, Marci Peniata, Maple Grove, MN
2. Sara Urbanek, Morgan Shields, Stephanie Chapek, Boulder, CO

2006 Womens Triples Open Consolation
1. Callie Meiller, Eliza Zwettler, Leah Tenney, Oshkosh, WI
2. Jill Maier, Lisa Schell, Karen Milborne, Madison, WI

2006 Womens Triples AA
1. Amy Boos, Trisha Neveau, Jessie Van Lannen, Minneapolis, MN
2. Carol Heitzkey, Erika Onasch, ?, Waukesha, WI

2006 Womens Triples A
1. Susan Hansen, Laela Zabransky, Greta Holmes, Blaine, MN
2. Kris Swanson, Rosey Cashman,, Katie Ham, Jill Dixon, Minneapolis, MN

2006 Womens Triples BB
1. Laura Hartman, Lisa Beck, Amy Caymberg, Oshkosh, WI
2. Jessica Hansen, Carrie Boehning, Sarah Boehning, Marshfield, WI

2005 The Ridges Golf Course - Wisconsin Rapids, WI
2005 Mens Triples Open:
1. Brian Cremascoli, Justin Schnor, Chris Steponaitis, Sycamore, IL
2. Dan McHugh, Adam VanOort, Jeff Sandberg, Lakeville, MN

2005 Mens Triples Open Consolation
1. Scott Oeth, Bryan Murray, Ben Shamrokh, Maple Grove, MN
2. Pete Fedorczuk, Larry Hart, Rick Paulmen, Marty Kennard, Coon Rapids, MN

2005 Mens Triples A
1. Adam Heitzkey, Trevor Voice, Toni Kapugi, Cedarburg, WI
2. Luke Otto, Klaus Frost, Dan Brandenburg, Hartford, WI

2005 Womens Triples Open
1. Kelly Bowman, Marci Peniata, Swen Germann, Minneapolis, MN
2. Jaclyn Simpson, Audra Jeffers, ?, Madison, WI

2005 Womens Triples Open Consolation
1. Kari Thompson, Janelle Tomlinson, Amanda Timmers, Amherst, WI
2. Danielle Maas, Danielle Schmidley, Abby Scher, Lebanon, WI

2005 Womens Triples A
1. Sara Lathrop, Jodi Ciesielczyk, Angie Sheppard, Neenah, WI
2. Rachel Refenes, Jenna Berg, Natalie Starken, Bristol, WI

2004 The Driving Range - Waupaca, WI
2004 Mens Triples Open
1. Jason Wheelock, Marty Mathias, Jason Mullholland, Chuck Rue, Kaukauna, WI
2. Chris Hayworth, Steve Plochocki, Adam Stempel, Milwaukee, WI

2004 Mens Triples Open Consolation
1. Tom Galecke, Mark Underwood, Steve Chizzo, Appleton, WI
2. Mike Kren, Shane Lilly, Mike Richter, Neillsville, WI

2004 Mens Triples A
1. Josh Anderson, Jon Schwier, Tom Stendel, Middleton, WI
2. Luke Otto, Klaus Frost, Dan Brandenburg, Hartford, WI

2004 Womens Triples Open
1. Jessie Theys, Lindsey Spoden, Sarah Potts, Luxemburg, WI
2. Melanie Leet, Trisha Neveau, Angela Oehler, Oshkosh, WI

2004 Womens Triples Open Consolation
1. Meggan Kohnen, Katie Kohnen, Jenny Manz, Brown Deer, WI
2. ???

2004 Womens Triples A
1. Darlene Wesolowski, Marijo Nelson, Katy ?, Seymour, WI
2. Renee Vandelaarschot, Sandi Fierck, Holly Hermann, Stevens Point, WI

2003 The Driving Range - Waupaca, WI
2003 Mens:
1. Scott Oeth, Bryan Murray, David Carlson, Ben Shamrock, Maple Grove, MN
2. Cory Schmitt, Paul Hammen, Ryan Heller, Appleton, WI

2003 Womens:
1. Sara Urbanek, Sue Nucci-Ward, Carrie Collins, Chicago, IL
2. ???

2002 The Driving Range - Waupaca, WI
2002 Mens:
1. Dave Bayer, Ray Gooden, Sean Rooney, Justin Schnor
2. Jason Wheelock, Marty Mathias, Jason Muholland, Chuck Rue

2002 Womens:
1. Colleen Neels, Amy Lee, Sara Urbanek, Brie Ruschke
2. Linda Dalland, Jen Woldt, Lynn Oleson

2001 The Driving Range - Waupaca, WI
2001 Mens:
1. Dave Bayer, Peter Dietrich
2. Jason Wheelock, Marty Mathias, Dave Miller

2001 Womens:
1. Colleen Neels, Amy Lee, Sara Urbanek, Brie Ruschke
2. Jodi Wheelock, Lori Dyer, Joy Jordon

2000 The Driving Range - Waupaca, WI
2000 Mens:
1. Dave Miller, Marty Mathias, Peter Kucera
2. Jason Wheelock, Joel Lynch, Scott Prox

2000 Womens:
1. Jodi Downs, Lori Dyer, Joy Jordon
2. Taryn Vaughn, Mel Schively, Christine Lamberty

1999 The Driving Range - Waupaca, WI
1999 Mens:
1. Dave Miller, Jason Wheelock, Brian Peterson
2. Mike Lester, Corey Phelps, Scott Oeth

1999 Womens:
1. Amee Kurkowski, Robyn Schulze, Taryn Vaughn
2. Heidi Baumann, Keelyn Lyon, Susie Chomko

1998 Rustic Woods Campground - Waupaca, WI
1998 Mens:
1. Dave Bayer, Joey Lynch, Pete Dietrich
2. Marty Mathias, Scott Prox, Jay Hooper

1998 Womens:
1. Amee Kurkowski, Robyn Schulze, Taryn Vaughn
2. Nikki Bowman-Farrel, Jamie Ford, Mel Shivley

1997 Rustic Woods Campground - Waupaca, WI
1997 Mens:
1. Dave Bayer, Joey Lynch, Craig Skinner
2. Tom Galecke, Rick Miller, Mark Underwood

1997 Womens:
1. Amee Kurkowski, Robyn Schulze, Taryn Vaughn 2. ?

1996 Rustic Woods Campground - Waupaca, WI
1996 Mens:
1. Dan Kubat, Bill Zubke, Chris Barber
2. Tom Galecke, Rick Miller, Mark Underwood

1996 Womens:
1. Lee Flora, Tina Betry, Sandy Fierek 2. ?

1995 Rustic Woods Campground - Waupaca, WI
1995 Mens:
1. Jay Hooper, Larry Richards, Randy Schmitz
2. Scott Prox, Jim Boos, Jason Smith

1994 Ball Park Sports Bar - Waupaca, WI
1994 Mens:
1. Tom Galecke, Mark Underwood, Rick Miller
2. Scott Towne, Mike Johnston, Bruce

1993 Whispering Pines State Park - Waupaca, WI
1993 Mens:
1. Scott Towne, Paul Natzke, Jim Gresl

Everyone's memory is pretty foggy about pre 1993 results. If you know of any past results that we're missing, please contact us and let us know.


HOME           TOURNAMENT INFO           REGISTRATION           CAMPING/LODGING           PHOTOS           OTHER TOURNAMENTS           SHOP           CONTACT
© 2017 Waupaca Boatride Volleyball Tournament. All Rights Reserved.
Facebook